Kot zdaj že vrsto let zapored, smo tudi to poletje obeležili postavitev klopotca. Zahvaljujoč naši občini, krasi vrtčevske brajde lep in nekoliko večji klopotec kot je bil doslej.

V sodelovanju s krajem je za postavitev klopotca skupaj z otroki in osebjem vrtca poskrbela skupina vinogradnikov. Otroke in prisotne je nagovoril predsednik DV Lenart, g. Stanko Kramberger. Dogodka se je udeležil tudi ovtar Slovenskih goric, g. Marko Šebart ter župan občine Lenart, mag. Janez Kramberger.

Čeprav je bil dogodek obeležen z nekaj manj otroki, da je bilo poskrbljeno za zdravje v tem času, tudi ostali otroci prav dobro vedo čemu klopotec služi. Priložnost, da ga občudujejo imajo prav vsak dan. Posebej močno pa ta buri domišljijo v vetrovnih dneh, ko glasno opozori nase in prežene vse kar je pregnati treba.

Helena Klobasa

Za predvajanje diaprojekcije počakajte trenutek.