Tradicionalna trgatev vrtčevske trte, se je odvijala 20. 9. 2023.

Ob parku čutnih poti se najmlajši  srečujejo z  naravnimi gradivi, ki nas obkrožajo. Letos je tudi tukaj trta obrodila obilno  in že  enajstič  smo trgatev opravili v prijetni družbi otrok, vzgojiteljic, ter članov Društva vinogradnikov Lenart. Trgatvi so se pridružili predsednik Društva vinogradnikov Lenart Stanko Kramberger in njegova družina,  podžupan naše občine Franci Ornik,  pomočnica ravnatelja Aleksandra Selinšek ter zakonca Šiler. Ovtar Slovenskih goric, Marko Šebart, je otroke pozdravil in razložil naloge Ovtarja. Trgatev smo otvorili z otroškim petjem in malim harmonikarjem Liamom.

Nekoč je trgatev veljala za pravi praznik, ki se ga je veselilo mlado in staro. Ker si tudi v vrtcu, v sodelovanju z vinogradniki, prizadevamo ohranjati stare običaje, smo trgatev prikazali na star način. Pred in po trgatvi, smo s hišnikom Robijem Hercog, pripravili vse potrebno. Otroci Bele igralnice so bili vse: trgači, brentarji in prešarji, pomagali pa so jim njihovi starši. Ob zvokih narodno zabavne glasbe, je bilo trganje prijetneje. Sok je bil letos  sladek  kakor med in je navdušil naše male brače, pa tudi starejše. Ob soku smo se posladkali še z domačim narezkom kmetije Pukšič in pecivom, ki so ga spekli v naši kuhinji. Kuhar Matjaž Kirbiš je skrbel, da nihče ni ostal lačen in žejen.

Ob trgatvi, prešanju in pokušanju grozdnega soka smo preživeli prijeten popoldan.

Nataša Rodeš