EKO MESEC APRIL

Kot je v vrtcu že tradicija, bo tudi letošnji mesec april, v katerem praznujemo tudi dan Zemlje, posvečen ekološkim vsebinam. Otroci vseh skupin bodo raziskovali, spoznavali in ozaveščali, da lahko tudi oni pripomorejo k ohranjanju čistega in zdravega okolja. Želimo si, da nam pri tem pomagate tudi starši, stari starši, prijatelji in znanci. V vrtcu bomo namreč organizirali kar dve ekološki akciji.

SEJEM IZMENJAVE OBLAČIL ZA PREDŠOLSKE OTROKE

 bo  potekal od 22. 4. do 24. 4. 2024, od 15. do 17. ure v večnamenskem prostoru Zelenega vrtca.

 Zbiramo oblačila za otroke stare od 1 do 7 let, ki naj bodo ohranjena in čista. Oblačila  oddate v škatle pred igralnicami  od 15. 4. do 18. 4. 2024, da jih lahko razstavimo in omogočimo čim večjo ponudbo.

 

 ZBIRANJE ODPADNEGA PAPIRJA IN KARTONA

bo potekalo od 22. 4. do 28. 4. 2024.  Zabojnik za papir bo postavljen na vrtčevskem parkirišču (ploščad).

Zbiramo časopise, revije, knjige, prospekte, kataloge, zvezke, pisma, pisemski in ovojni papir, papirnate vrečke, kartonske škatle ter kartonsko embalažo.

Vljudno vas vabimo, da nas pri obeh akcijah podprete, saj bomo tako skupaj naredili veliko dobrega ne samo za naše okolje, ampak tudi za naše otroke.

V imenu otrok se vam zahvaljujemo za pomoč in sodelovanje.

EKO tim vrtca Lenart

EKO MESEC APRIL