Spoštovani starši!

Tudi zaposleni na OŠ Lenart smo se odločili za splošno stavko, saj ne bomo več dopuščali, da bi bilo delo v vzgoji in izobraževanju manj vredno kot delo primerljivih poklicev v javnem sektorju. Žal so naši pozivi k pogovoru, usklajevanju ukrepov in sodelovanju z vlado RS in MIZŠ ostali brez odgovora, zato smo se odločili za skrajno sredstvo, s katerim izražamo trdno odločenost, da bomo svoje upravičene zahteve uveljavili. Prilagamo tudi dopis glavnega stavkovnega odbora SVIZ Slovenije.

Stavkali bomo v sredo, 9. 3. 2022. Na dan stavke bo vrtec OŠ Lenart zaprt. Vemo, da  vam s stavko povzročamo težave, spoštovani starši, za kar se iskreno opravičujemo, hkrati pa prosimo za razumevanje in podporo. V res izrednih primerih po predhodnem dogovoru z vami, starši, bomo zaposleni poskrbeli za tiste otroke, ki bi se sicer znašli v tveganih razmerah z vidika njihove varnosti. Ti izredni primeri morajo biti dogovorjeni z vzgojiteljicami (po posameznih skupinah) do ponedeljka, 7. 3. 2022, do 9. ure.

Predsednica stavkovnega odbora SVIZ OŠ Lenart, Tatjana Kraner